Oferujemy kompleksową opiekę medyczną obejmującą diagnostykę i leczenie chorób naczyń. Podczas każdej wizyty przeprowadzamy badanie przepływów w danym obszarze za pomocą techniki USG Doppler. Dodatkowo, zapewniamy konsultacje chirurgiczne oraz kwalifikacje do zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej:
W naszym zakresie usług znajduje się również skleroterapia naczynek,
pajączków, teleangiektazji kończyn dolnych oraz malformacji
naczyniowych żylnych oraz usuwanie żylaków kończyn dolnych.
Leczenie małoinwazyjne żylaków kończyn dolnych jest przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, a sam zabieg trwa od 30 do 60 minut. Efekt zabiegu jest obecny od razu. W dniu zabiegu pacjent opuszcza Klinikę, a od następnego dnia możliwy jest powrót do aktywności. Zabieg nie jest bolesny, jednak można odczuwać dyskomfort, uczucie pociągania, dotyku. Po zakończeniu zabiegu kluczowe jest przestrzeganie zaleceń lekarza oraz noszenie specjalnych wyrobów uciskowych.
Warto podkreślić, że zabieg ten nie pozostawia śladów na skórze. W trakcie zabiegu uszkodzenia skóry są minimalne.
W małoinwazyjnych zabiegach żylaków kończyn dolnych najważniejsze aspekty to wysoka skuteczność oraz małe ryzyko powikłań.
Operacje tego typu można stosować u chorych z zaawansowaną niewydolnością żył powierzchownych, w postaci bardzo rozbudowanej sieci żylaków oraz ich znacznego poszerzenia.
Po podwiązaniu żyły powierzchownej do układu głębokiego wykonuje miniflebektomię. Polega ona na usunięciu żylaków i pni żylnych biegnących podskórnie za pomocą specjalnych haczyków i kleszczyków z małych, licznych cięć skórnych. Nacięcia są tak małe, że nie wymagają szycia skóry.
Zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym. W trakcie wizyty kontrolnej po około 10 dniach usuwane są szwy skórne oraz wykonywane jest pod kontrolą USG ostrzyknięcie pnia żyły odpiszczelowej/odstrzałkowej przy użyciu Aethoxysclerolu.
W przypadku żyły odpiszczelowej operacja przebiega w następujący sposób:
W przypadku niewydolnego ujścia żyły odstrzałkowe zabieg wykonuje się w dole podkolanowym odsłaniają jej ujście do żyły podkolanowej lub udowej. Po dokładnym wypreparowaniu ujścia dokonuje się podwiązania żyły odstrzałkowej w tym miejscu.
System FLEBOGRIF to nowa metoda przezskórnej cewnikowej echoskleroterapii opracowana przez polską firmę BALTON w oparciu o zasadę obliteracji mechaniczno-chemicznej (ang. mechano-chemical endovenous ablation). System FLEBOGRIF wykorzystuje jednocześnie dwa mechanizmy prowadzące do zamknięcia żylaka:
Celem takiego podejścia jest zapoczątkowanie efektywniejszej reakcji zwłóknieniowej niż ma to miejsce w przypadku zwykłej igłowej skleroterapii kompresyjnej. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku większych żylaków, wtedy gdy ich średnica maksymalna wynosi powyżej 6 mm, a klasyczna echoskleroterapia igłowa staje się mniej skuteczna.
Wysoka skuteczność procedury (istotnie przewyższająca skuteczność klasycznej echoskleroterapii igłowej).