Chirurg Wrocław

Chirurgia ogólna

W naszym Centrum Medycznym specjaliści przeprowadzają skuteczne usuwanie zmian skórnych oraz zmian tkanki podskórnej. Dzięki zaangażowaniu doświadczonego personelu i wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, zapewniamy naszym pacjentom bezpieczne i skuteczne zabiegi, które przywracają zdrowie i komfort ich skórze.

Klinika Dorobisz

Usuwanie zmian skórnych

Usuwamy takie zmiany skórne jak: zmiany barwnikowe, brodawki skórne, włókniaki twarde.

Zabiegi wykonywane w znieczuleniu metodą nasiękową (znieczulenie miejscowe), z użyciem 1% lub 2% roztworu lignokainy. Mniejsze zmiany wymagają prostego wycięcia z wtórnym zeszyciem rany. W przypadku większych zmian konieczne jest wykonanie plastyk za pomocą przesuniętych płatów skórnych.

Zabieg rutynowo trwa około pół godziny i bezpośrednio po nim Pacjent wychodzi do domu. Opatrunek powinien być zmieniany codziennie lub co drugi dzień, a po 7 dniach szwy skórne mogą być bezpiecznie usunięte.

Każdy preparat zostaje przekazany do badania histopatologicznego.

Usuwanie zmian tkanki podskórnej

Usuwamy takie zmiany tkanki podskórnej jak: tłuszczaki, włókniaki, węzły chłonne, wycinki skórno-tłuszczowe i mięśniowe.

Zabiegi wykonywane w znieczuleniu metodą nasiękową (znieczulenie miejscowe), z użyciem 1% lub 2% roztworu lignokainy. Zabiegi obejmują wycięcie zmian tkanki podskórnej. W przypadku węzłów chłonnych, wycinków skórno-mięsniowych oraz skórno-tłuszczowych jest to postępowanie wspomagające diagnostykę chorób tkanki łącznej oraz chorób o podłożu autoimmunologicznym.

Czas trwania zabiegu to około 45 min. Bezpośrednio po zabiegu Pacjent wychodzi do domu. Po zabiegu wymagana jest codzienna zmiana opatrunków. Szwy skórne usuwane są po 7-10 dniach od zabiegu w zależności od lokalizacji ciecia.

Tak jak w przypadku zabiegu usunięcia zmian skórnych uzyskany preparat przekazywany jest do badania histopatologicznego.